KONST / Litografier / Färglitografi 9344213
*
nr 934 4213
Bo E Lundquist
(f. 1937), Sverige
Färglitografi, Bo E Lundquist (f. 1937), burkar, motivet: 16 x 12
Bo E Lundquist, svensk målare född i Rättvik 1937.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 19:36:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/1 11:36:13
1
Vinnande bud
12/1 17:48:30
2
200 kr
12/1 17:48:30
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo e lundquist burkar färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Bo E Lundquist
Bo E Lundquist, svensk målare född i Rättvik 1937.
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 4213
Bo E Lundquist
(f. 1937), Sverige
Färglitografi, Bo E Lundquist (f. 1937), burkar, motivet: 16 x 12
Bo E Lundquist, svensk målare född i Rättvik 1937.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 400 kr |
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/1 11:36:13 | 1 | Vinnande bud |
| 12/1 17:48:30 | 2 | 200 kr |
| 12/1 17:48:30 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo e lundquist burkar färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



